Anna Taborska Studio urody

Nowa odsłona mezoterapii


Mezoterapia igłowa to niechirurgiczna technika odmładzania skóry wykorzystywana już w latach 70tych. Polega na dostarczeniu aktywnie czynnych składników w miejsca gdzie skóra tego najbardziej potrzebuje. Preparat wstrzykiwany jest za pomocą mikroiniekcji tuż pod naskórek na głębokość 1 milimetra. Odpowiednio dobrane składniki działają optymalnie gdyż trafaiają bezpośrednio w miejsce przezanaczenia.

Zabieg ten do niedawna zarezerwowany wyłącznie dla lekarzy, dziś dzięki specjalnemu pistoletowi mogą go wykonywać również kosmetyczki. Urządzenie zapewnia pełną sterylność zabiegu i kontrolowane mikrowkłucia. Pistolet podaje przy każdorazowym ukłuciu określoną ilość produktu co umożliwia równomierne jego rozłożenie oraz gwarantuje że koktajl nie wylewa się (brak strat). Zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu oraz minimalizuje ryzyko powstania siniaczka lub krwiaczka.

Preparaty wykorzystywane do mezoterapii mają działanie lecznicze czyli jakość farmaceutyczną potwierdzoną licznymi testami laboratoryjnymi i klinicznymi. Najlepiej jeśli posiadają Europejskie Atesty Bezpieczeństwa ISO i CE dzięki którym mamy pewność że ich funkcje terapeutyczne są potwierdzone medycznie.

Wstrzykiwane substancje to gotowe produkty lub „koktajle” mieszane w sposób indywidualny w zależności od potrzeb skóry i oczekiwań klienta tak, aby uzyskać największy możliwy skład aktywnie czynny. Wykorzystywane są one w redukcji zwiotczeń skóry, zmarszczek, cieni i obrzęków pod oczami. Niemal natychmiast po zabiegu następuje odżywienie i pobudzenie skóry. Zostają wypełnione przestrzenie międzykomórkowe. Dochodzi do regeneracji skóry. Medykamenty te okazują się być zbawienne również w leczeniu łysienia, cellulitu oraz rozstępów. Tutaj daje wyraz usprawnienie mikrokrążenia oraz poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych.

Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Standardowo przyjmuje się że optymalna liczba to 3-4 zabiegi w odstępie dwóch tygodni. Potem dla podtrzymania efektów jeden zabieg na kwartał.

Najczęściej wykorzystywane i najbardziej zbawienne preparaty to: Kwas hialuronowy- wypełnia przestrzeń międzykomórkową skóry, zatrzymuje wodę. Zwiększa nawilżenie i napięcie skóry, redukuje powierzchniowe zmarszczki. Chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Po jego aplikacji uzyskujemy natychmiastowy efekt nawilżenia i wygładzenia oraz poprawę mikrokrążenia a tym samym kolorytu skóry. Dzięki Oligoelementom zostaje pobudzony w skórze metabolizm komórkowy. Pozwala to na odnowę komórkową , zapewniając w ten sposób prawidłową gęstość i strukturę skóry właściwej. Wchłanianie niezbędnych Aminokwasów umożliwia redukcję zmarszczek i poprawę elastyczności skóry. Doskonały efekt liftingu uzyskujemy po podaniu preparat DMAE(dwumetyloaminoetanol). Farmaceutyk zwiększa napięcie mięśniowe, stymuluje do produkcji elastyny i kolagenu. Mocno odżywia skórę. Odpowiedzialny jest za przenoszenie bodźców z komórek nerwowych do komórek mięśniowych. Kuracja wit. C nadaje cerze blasku, rozjaśnia , odmładza. Usuwa oznaki zmęczenia. W walce z cellulitem najlepiej sobie radzą: Ekstrakt z karczocha, Kofeina i L-karnityna . Te ostatnie farmaceutyki pomagają w eliminacji tłuszczów i pobudzają metabolizm. Stymulują krążenie krwi i limfy. Stosowane w połączeniu ze sobą uzupełniają się wzajemnie a tym samym przynoszą jeszcze lepsze efekty wygładzenia skóry.

Ostrzykiwanie pistoletem zalicza się do bardzo bezpiecznych zabiegów, niemniej istnieją pewne przeciwwskazania: ciąża, zaawansowana cukrzyca, skłonność do bliznowców, infekcje skóry, przyjmowanie leków rozrzedzających krew i immunosupresyjnych. U osób skłonnych do alergii musimy wykluczyć preparaty mogące dawać u nich reakcje uczuleniowe.

Skóra to warstwa praktycznie nieprzepuszczalna, pełni funkcje ochronną. Skutkiem tego żaden inny sposób wprowadzania substancji aktywnie czynnych nie może się równać efektom jakie osiągamy likwidując tą barierę. Zabieg mezoterapii to naturalny sposób poprawy kondycji skóry i niewątpliwie gwarancja długotrwałych i spektakularnych efektów. 
Anna Taborska - Gazeta Niepołomicka wrzesień 2011

Niepołomice ul. Kazimierza Wielkiego 11 - tel. 506 100 123