Anna Taborska Studio urody

Zatrzymać młodość

Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność i zaczyna wiotczeć. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Powstają zaburzenia  pigmentacji tzw. przebarwienia. Powodem jest spadek ilości włókien kolagenu  i elastyny w skórze. Brak wystarczającego nawodnienia oraz nierównomierna aktywność melanocytów. Na szczęście dzięki nowym technologiom możemy znacznie spowolnić ten proces, a wszelkie niedoskonałości zlikwidować za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Najbardziej popularne z nich są alternatywą dla chirurgii plastycznej.

Kiedy zauważysz że twoja skóra traci jędrność, doskonale jej jakość poprawi się stosując   urządzenie emitujące Fale radiowe. Efekt termoliftingu uzyskujemy dzięki podgrzaniu skóry, w efekcie czego włókna kolagenowe kurczą się (zarazem uporządkowują). Skóra zaraz po zabiegu staje się jędrna, napięta i bardziej elastyczna.  Dochodzi do remodelingu kolagenu, wypłycania blizn i zmarszczek. Zmniejszają się tzw. „chomiczki  i „druga” broda”. Fale radiowe bardzo dobrze  się sprawdzają  również na ciele. Szczególnie są polecane na okolice  brzucha, kobietom po porodzie . Likwidują obwisłości i zwiotczenia. Efekt ostateczny daje  poprawę nawet o 30% i zachodzi on do sześciu miesięcy od zabiegu.

Podobne rezultaty możemy uzyskać poddając się zabiegowi Fotoodmładzania. Ponadto metoda ta  usuwa skutki nadmiernego opalania. Redukuje niegroźne zaburzenia pigmentacji skóry, piegi i przebarwienia. Idealna dla osób ciepiących z powodu popękanych naczynek , występujących w postaci pajączków, plamek bądź rumienia. Znakomite rozwiązanie dla Pań borykających się z trądzikiem różowatym. Odpowiednio dobrane parametry niwelują nie tylko  zaczerwienienia ale również bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian zapalnych.

Na szybkie rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry możesz liczyć stosując Peelingi medyczne. Świetnie sobie radzą z mocno zrogowaciałą i zniszczoną cerą, zapewniając jednocześnie odpowiednie nawilżenie. Dzięki mocnemu złuszczeniu naskórka mają właściwości silnie regeneracyjne.  Gwarantowanym efektem jest znacznie lepsze napięcie i wzmocnienie skóry.  Głębokie peelingi  nie zaliczają się do tych najprzyjemniejszych. W trakcie zabiegu skóra szczypie i piecze, a na trzeci, czwarty dzień  po nim, zaczyna się łuszczyć. Uzyskane efekty warte są jednak poświecenia. Do najbardziej popularnych należą  między innymi: peeling migdałowy, Easy Peel, Yelow Peel, Cosmelan. Rozróżniane są  w zależności od problemów skórnych i dobierane odpowiednio przez lekarza wykonującego zabieg.

Osobom których cera wydaje się szara i zmęczona polecam Mezoterapię.  Lekarz wcześniej znieczulone obszary,  nastrzykuje specjalnie skomponowanymi, w zależności od mankamentów urody i okolicy poddanej zabiegowi, koktajlami witaminowymi. Dostarcza w  głąb skóry substancje mineralne i kwas hialuronowy, dzięki którym  staję się ona lepiej nawilżona i odżywiona. Stosunkowo niedrogi zabieg a działa  o niebo lepiej niż tradycyjna pielęgnacja gabinetowa. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii trzech zabiegów w odstępach około trzech tygodni.

Dojrzałym Paniom polecam wypełnia z użyciem Kwasu hialuronowego. Metoda bardzo naturalna i zupełnie bezpieczna, polega na wprowadzeniu preparatu w  niechcianą zmarszczkę. Kwas hialuronowy  posiada zdolności wiązania wody na skutek czego bruzda się wypycha. Najczęściej stosowany jest do usuwania bruzd nosowo-wargowych, korekty i podniesienia kącików ust oraz uwydatnienia policzków. To świetny sposób również na zapadnięte i podkrążone oczy. Osiągnięte rezultaty utrzymują się okołu roku.

Na koniec zostawiłam budzący ostatnio wiele niepewności  Botoks, ale „nie taki diabeł straszny jakim go malują”.  To zabieg który można wykonać w przerwie na lunch, trwa dosłownie kilkanaście minut. Daje najbardziej spektakularne efekty, które uzyskujemy po upływie 5-7dni. Stosowany raczej profilaktycznie przy tendencjach do tworzenia się zmarszczek w określonej okolicy. Aplikowany na czoło, „lwią zmarszczkę”, „kurze łapki”, „zmarszczki palacza” i szyję, blokuje przewodnictwo nerwowe dzięki czemu mięśnie w danej okolicy nie ruszają się a skóra  się nie załamuje. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy a po tym czasie mięśnie systematycznie odzyskują swoją sprawność. Powtórki iniekcji  sprawiają że w naturalny sposób poddana zabiegowi powierzchnia przestaje się marszczyć. Przy aplikacji tego preparatu na czoło, dodatkowym atutem jest podniesienie brwi lekko w górę, w konsekwencji czego oczy stają się „szerzej otwarte” a twarz robi wrażenie bardziej wypoczętej.

Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej mają największy sens, kiedy są wykonywane regularnie. Niezwykle ważna jest systematyczność, a najlepsze i najbardziej spektakularne efekty uzyskamy łącząc zabiegi ze sobą. Nie popadajmy jednak w paranoję i przy doborze odpowiednich metod dla siebie zachowajmy umiar i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy że największe piękno które posiadamy to uśmiech na twarzy:).Anna Taborska - Gazeta Niepołomicka kwiecień 2010

Niepołomice ul. Kazimierza Wielkiego 11 - tel. 506 100 123